Pamiętaj, że wkrótce trzeba rozliczyć PIT-y, jeżeli byłeś zatrudniony za granicą, też możesz dostać zwrot

Już wkrótce rozpocznie się gorący sezon dla podatników, bo nastąpi czas rozliczania PIT-ów oraz deklarowania ich w urzędach skarbowych. To obowiązek, od którego nie sposób uciec, po prostu każdy musi to uczynić. Choć dla wielu osób rozliczenie PIT-a jest utrapieniem, obecnie można tego dokonać rzeczywiście szybko i łatwo, nie tracąc czasu oraz nerwów w długich ogonkach.

Jest także opcja rozliczania PIT-ów w sieci, z czego z chęcią korzystają podatnicy. To doprawdy łatwe, lecz jeśli pragnie się uzyskać zwrot podatku za zatrudnienie poza granicami kraju, lepiej skorzystać z usług doświadczonego biura rachunkowego.
obrazek - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Ten zwrot się należy
Coraz więcej Polaków szuka prac za granicą. Wielu z nich podejmuje je na stałe lub na dłuższy czas, ale nie brak także osób, które wyjeżdżają popracować jedynie na pewien czas, a następnie wracają do kraju. Należy mieć na uwadze, że w przypadku podjęcia legalnej posady za granicą można wnioskować o zwrot podatku, ponieważ ma się takie prawo. W przypadku, kiedy chce się uzyskać zwrot podatku z Holandii lub innego europejskiego państwa jest to całkowicie realne i stanowi znaczny zastrzyk pieniężny. W podobnej sytuacji najlepiej jest skontaktować się z dobrym biurem podatkowym, aby mieć świadomość, że sprawą zajmie się rzeczywiście rzetelna firma. Oczywiście nie powinno się decydować na pierwsze lepsze biuro, tu niezbędne będą usługi biura, które ma doświadczenie w podobnych sprawach oraz trudni się rozliczaniem dochodów pozyskanych za pracę za granicą. W przypadku zatrudnienia w Holandii potrzeba przynieść do biura rachunkowego kartę podatkową lub ostatni salaris – kliknij po źródło na pitax.plkliknij po źródło na
firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj takie biuro odnajdziesz bez problemu
Zwrot podatku z Niemiec także jest możliwy, więc trzeba się o niego postarać. To dosyć duża suma, więc szkoda ją przegapić. Obecnie odzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku u naszych zachodnich sąsiadów jest bardzo proste, bo można korzystać z usług profesjonalnych biur księgowych, które specjalizują się właśnie w rozliczaniu ludzi pracujących poza krajem. Żeby uzyskać nadpłacony podatek z Niemiec trzeba przedstawić kartę podatkową, którą otrzymuje się od pracodawcy – sprawdź zwrot podatku z Niemiec.

W przypadku, gdy nie posiada się tej karty, nie oznacza to, że wszystko stracone, gdyż czasem podobne dokumenty można odzyskać od pracodawcy. To bardzo dogodne, że obecnie Polacy mogą korzystać z profesjonalnych usług oraz odebrać swoje środki, bo niejednokrotnie to kwota sięgająca kilkuset euro, więc rzeczywiście porządny zastrzyk finansowy.