Kredyt gotówkowy alternatywą dla kredytów odnawialnych

Marzy nam się nowy telewizor? Romantyczna, egzotyczna wycieczka? Sytuacja finansowa stopuje jednak nasze marzenia. Co robić? Metod na zdobycie potrzebnej gotówki jest kilka.
Zazwyczaj w takich momentach prosimy o wsparcie znajomych. Jednak mimo ich najszczerszych chęci nie mogą nas poratować. Możemy więc zaciągnąć kredyt gotówkowy lub odnawialny.

Karty kredytowe, płatnicze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kredyt odnawialny jest usługą ściśle powiązaną z rachunkiem osobistym, więcej o tym tutaj: . Polega on na tym, iż bank udostępnia klientowi limit kredytowy do wykorzystania w ramach jego konta. Najprościej mówiąc, klient ma do zagospodarowania dodatkowe środki pieniężne, które może wykorzystać w dowolnym celu. Szczególną cechą kredytu odnawialnego jest fakt, iż można z niego korzystać wielokrotnie bez załatwiania nowych formalności – jedynym warunkiem jest przynajmniej częściowa spłata wcześniej wykorzystanego limitu zadłużenia.

W przypadku kredytu gotówkowego, w przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu są uzyskiwane dochody lub poręczenia osób trzecich, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy był korzystny należy szczegółowo zapoznać się z polityką banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Zazwyczaj kredyt odnawialny jest bardziej opłacalny od kredytu gotówfirm (polecamy kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) oferowanego przez ten sam bank. Dlaczego? kredyty (kredyty inwestycyjne dla nowych firm) odnawialny jest po prostu niżej oprocentowany.

pieniądze

Autor: NicosFotos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, dobrze jest pomyśleć nad ich konsolidacją. W ten sposób będziemy spłacać tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. Na dodatek rata będzie oczywiście niższa od sumy dotychczasowych rat.

Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Istnieje też możliwość ich przewalutowania. Niestety wraz z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, że dla osób które nie radzą sobie z terminową spłatą rat, nadal jest to satysfakcjonująca propozycja.