W którym miejscu dobrze jest szukać sprawdzony asortyment do sprzątania?

Sprzątanie domu to czynność, którą zna każdy. Nie ma od niej ucieczki, każdy dom bowiem jest podatny na brud i kurz, na nieporządek, który na po pewnym czasie zaczyna irytować. Istnieją na pewno mieszkania nie sprzątane od długiego czasu, aleraczej nikt do tego typu człowieka nie przybywa w odwiedziny, no chyba, że podobni do niego… Każdy w miarę przeciętny człowiek sprząta, jeden czyni to lepiej, drugi gorzej.

Porządki w mieszkaniu

Autor: Lory Lindner
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd potrafimy sprzątać, jeśli rzecz jasna potrafimy? Większość ludzi ma to z domu rodzinnego. Większość mam zachęca, bardziej lub mniej, do dbania przynajmniej o własny pokój. Jeśli nie ma się własnego pokoju to zostaje kuchnia i przede wszystkim łazienka. Na wielu osiedlach dochodzi także korytarz w bloku, on to, jako część wspólna porządkowany jest na przemian z sąsiadem z tego samego piętra. Wydaje się, że większość z nas ma podobne przeżycia, gros z nas sprzątała może nie tak dużo, ale zdaje sobie sprawę z tego, o co w tym chodzi. Można też dodać, że płeć żeńska miała w tej dziedzinie większy zakres obowiązków. No cóż, kultura patriarchalna jest u nas dość silna.

Aby poszerzyć wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę (http://www.sigma-rachunkowe.pl/), która posiada interesujące informacje na ten temat – trzeba tylko kliknąć!

Warto zajrzeć tutaj: różne ścierki i ściereczki.

Niemniej jednak, jeżeli mężczyzna nie jest w stanie użyć w sposób jaki każe instrukcja obsługi szczotki do sprzątania czy szufelki do sprzątania, a na widok ścierek i ściereczek dostaje torsji to jest coś nie tak. Można powiedzieć, iż taki facet został w pewien sposób spaczony przez pobłażliwe metody pedagogiczne rodziców. Polecany asortyment – szczotki do sprzątanie.

mycie okien

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

W porządku, może nie będzie potrzebował w swoim życiu sprzątać, gdyż będzie miał żonę, która się tym zajmie, być może też będzie miał mnóstwo pieniędzy (a może jego rodzice też byli bogaci), wiec będzie wynajmował panie, które zajmą się porządkami. Istnieją takie możliwości, lecz umówmy się, że bardziej od tej wizji prawdopodobny scenariusz jest taki, że mężczyzna będzie musiał sam się o siebie zatroszczyć, także sprzątając swoje cztery kąty i w tym momencie pojawi się problem, bo nie będzie wiedział, w jaki sposób się do tego zabrać.

W związku z tym posiadając własne potomstwo wychowujmy przyszłego mężczyznę tak, aby wiedział, w którym miejscu leży ścierka do przetarcia kurzu, jak użyć mopa do mycia podłóg, uświadamiajmy, że miotła niekoniecznie służy do zabawy w czarownice ale do zamiatania. W przyszłości będzie za to wdzięczny, jego żona na pewno także.