Kiedy należy pomyśleć o kredycie?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu starajmy się zawsze, by zakup, jaki w ów sposób opłacamy, był ważną inwestycją, dzięki jakiej pomnożymy nasz majątek. Nie dobrym rozwiązaniem jest zaciągnąć kredyt po to, aby wydać otrzymane w ten sposób pieniążki na wydatki bieżące.
Pewnie niekiedy, gdy brakowało ci gotówki na kupno koniecznych przedmiotów, myślałeś nad tym, czy nie pójść do banku oraz zaciągnąć pożyczkę.

pożyczka

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Frezarka do glazury GTR 30 CE Professional i stół GTD 1 Professional

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Nim jednak wystąpisz z wnioskiem o przyznanie pożyczki warto ponownie przemyśleć czy wzięcie pożyczki z pewnością będzie dla ciebie najodpowiedniejszym rozwiązaniem.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany tutaj tekst, to zobacz także odpowiedni serwis (https://franklincovey.pl/budowanie-zespolu/) – on również posiada interesujące wiadomości.

Za każdym razem, kiedy rozważasz wzięcie kredytu, musisz pamiętać o tym, że odsetki od pożyczonych pieniędzy są jednym z głównych źródeł przychodów banków. Innymi słowy, kupując coś na kredyt zawsze uiścisz więcej, niż gdybyś opłacił ów zakup z własnych pieniędzy. Nie znaczy to jednak, że w każdym przypadku wzięcie pożyczki będzie złym podejściem. Pożyczka jest umotywowana, gdy w ten sposób możesz dokonać naprawdę istotnych inwestycji. cena kredytu to odsetki i opłata bankowa. Opierając się tylko na własnych środkach finansowych, niektóre ważne dla ciebie zakupy, takie jak chociażby kupno mieszkania, zdołałbyś zrealizować dopiero po wielu latach systematycznego szczędzenia. Jeżeli przed osiągnięciem 30 roku życia nie rozporządzasz odpowiednią sumą na samodzielne nabycie mieszkania, lecz masz stałe źródło przychodów, to wówczas warto byś pomyślał o pożyczce (zobacz prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości).

Wzięcie kredytu będzie też umotywowane w sytuacji, kiedy planujesz rozpocząć działalność gospodarczą, a posiadane oszczędności będą zbyt małe, aby otworzyć własne przedsiębiorstwo. W owym momencie rezygnując z kredytu przekreśliłbyś szansę na rozwinięcie własnego Przedsiębiorstwa oraz być może na prędkie pomnożenie pieniędzy.