„Financial Controller” – najbardziej odpowiednia osoba przeznaczona do planowania oraz kontrolowania budżetu naszej firmy!

Kim dokładnie jest zawarty w naszym temacie „financial controller”? Czym się dokładnie zajmuje – jakie są jego stałe obowiązki? Co dokładnie należy zrobić, by móc wykonywać takiego rodzaju zawód – jakie wymagania trzeba po spełniać? Czy na terenie państwa Polskiego ten konkretny zawód jest opłacalny? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze więcej bez najbardziej małego problemu odnajdziesz w tym tekście!
Kto to bywa financial controller z pewnością wie bardzo wiele person, gdyż sama nazwa ukazuje nam, co to bywa za zajęcie.

interesy
Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com

„Financial Controller” to w dosłownym przetłumaczeniu z języka angielskiego jest to „kontroler finansów”, czy też „kontroler finansowy” no i jego zadaniem jest praktycznie wszystko związane wraz z kontrolą budżetu przedsiębiorstwa, w tym również między innymi w jego planowaniu, analizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten konkretny temat, a także współpracowaniu wraz z pozostałymi ludźmi w tym zakresie, w szczególności wraz z działem księgowości. Aby mieć możliwość stać się kontrolerem finansowym, powinniśmy mieć pewne predyspozycje, w szczególności posiadać analityczny umysł, być odpornym na stres, czy też niewiarygodnie spostrzegawczym, lecz to nie wszystko. Ponad wszystko by stać się kontrolerem, musimy posiadać zakończone konkretne kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy rachunkowość), dobrze jest także mieć ukończone studia podyplomowe.

Czy komentarze z serwisu (http://kancelaria-cpr.pl/) pod naszym artykułem Cię zaintrygowały? Może chciałbyś cokolwiek do nich dopisać? Będzie to dla nas na pewno szalenie pouczające.

Wiele przedsiębiorstw, nim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga zwykle kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku.

Dobrze jest wiedzieć, iż potrzebna bywa tu także znajomość przepisów między innymi prawa bilansowego, podatkowego, czy dewizowego a także ogólnych zasad rachunkowości. Same zarobki kontrolera (spoglądając na sam okres jesień 2016), wynoszą od około 10 tysięcy po więcej niż 15,5 tysięcy zł.