Osobiste finanse – czym odróżnia się wzięcie przez nas pożyczki od zaciągnięcia kredytu?

Zwykle słysząc określenia „kredyt” lub też „pożyczka”, od razu kojarzy naszym osobom się, że oba określenia znaczą to samo. Jednakże jak to się okazuje po głębszej analizie, oba pojęcia – mimo pewnej zgodności – w rzeczywistości dość mocno różnią się od siebie.

finanse

Autor: Simone
Źródło: http://www.flickr.com

Czym? Dowiesz się, jak tylko odczytasz ten tekst!
Sprawa osobistych finansów dość często zostaje u naszych osób pod stałym znakiem zapytania, albowiem wystarczy jedna chwila, a „wszystko się sypie”. Zazwyczaj im więcej ustalamy sobie planów, tym gorzej później wychodzi. Dzieje się w ten sposób za sprawą nieprzewidzianych sytuacji i nie chodzi tutaj wyłącznie o nasze finanse, choć jeśli porządnie się zastanowić, to te są zwykle najgorsze.

Masz ochotę przeglądnąć nowe interesujące posty? Zapraszamy w takim razie na witrynę twórcy (https://www.actum-finanse.pl/jak-obliczyc-odsetki-od-pozyczki/). Tam oczekują na Ciebie sprawdzone treści.

Dobrze mieć świadomość, iż planowanie swoich miesięcznych wydatków nie jest do końca zbyt dobrym pomysłem – im więcej zaplanujemy, tym zazwyczaj więcej się „popsuje”. W ten sposób ze z góry zaplanowanych powiedzmy pięciuset złotych oszczędności zostaje nam tylko sto złotych, a najczęściej i nic. Dlaczego w ten sposób się dzieje? A więc odpowiedź jest jedna – wszystko robi się coraz starsze. Im coś starsze, tym większe prawdopodobieństwo, iż w końcu „trzaśnie”.Równie interesujący artykuł przeczytasz pod tym odsyłaczem jak zablokowac strone internetowa – przekonasz się, że jest bardzo wciągający, więc zobacz go.Jeśli jest to powiedzmy czajnik albo też toster, to da się jeszcze ta stratę „przeboleć”, ale jeżeli przestanie nam działać chociażby lodówka, to już posiadamy problem.

Dobrym wyjściem w takiego typu sytuacjach jest wzięcie kredytu lub pożyczki – jak widać po wstępie, posiadają one pewnego rodzaju różnice, pośród których to tym największym bywa bez wątpienia fakt, że pożyczkę weźmie się wszędzie, a kredyt jedynie w banku albo SKOKU. Warto też mieć świadomość, że przy kredycie za każdym razem podpisujemy umowę, a przy pożyczce zwykle dopiero od pięciuset złotych wzwyż.