Konto oszczędnościowe jako rachunek z własnościami lokaty

Konto oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy z przymiotami inwestycji.
Konto oszczędnościowe odróżnia się od inwestycji tym, że sumę znajdującą się na nim w każdym momencie wolno podwyższyć, lub pomniejszyć o dobraną sumę.

sprzęty

Autor: rodtuk
Źródło: http://www.flickr.com
seniorzy
Sama lokata nie daje takiej możliwości. Pieniądze są zamrożone na dany z bankiem okres.

Konto oszczędnościowe Zośka PRO Idea Bank jest proponowane takim osobom, które dysponują dużym funduszem, a jednocześnie utrzymują relatywnie wysokie saldo na zasadniczym rachunku. Owa wersja konta oszczędnościowego proponuje oprocentowanie promocyjne na poziomie 2,25% w skali roku, z miesięczną kapitalizacją odsetek. Trzeba jednak spełniać odpowiednie warunki.

Ten temat Cię interesuje? Zatem odsyłam tu, gdyż znajdziesz tutaj ciekawe informacje na omawiane zagadnienie, które warte są uwagi.

Konto (kliknij ranking darmowych kont bankowych) oszczędnościowe ma tę zaletę, że jego posiadacz ma wolny dostęp do pieniędzy. Jeżeli tylko zachodzi potrzeba, że pożądamy jakiejkolwiek gotówki, zdołamy ją zrealizować z konta oszczędnościowego w każdym momencie, bez następstw. W przypadku inwestycji przy wcześniejszej realizacji funduszy odliczane są wszystkie wypracowane dochody. Na koncie oszczędnościowym od momentu głównej wpłaty pieniędzy pieniądze podlegają oprocentowaniu. Jest możliwość w każdym momencie powiększać sumę, jaka automatycznie dostarczy większe zyski. Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest zbliżone do tych umieszczonych na lokacie.

Taki rodzaj odkładania wskazany jest osobom zdyscyplinowanym, zdeterminowanych do odkładania.

Posiada tę zaletę, że wpłaty nie są konieczne takie same w dowolnym miesiącu. Dodatkowo właściciel konta posiada gwarancję, że w razie potrzeby bez konsekwencji będzie mógł wypłacić zaoszczędzone finanse.