Renta dożywotnia – świetny sposób na to, żeby pozyskać dodatkowe źródło dochodu

Specjaliści biją na alarm: Europa starzeje się w zastraszająco szybkim tempie. Za 50 lat liczba emerytów zamieszkujących „stary kontynent” wzrośnie ponad dwukrotnie.

negocjacje

Autor: Wawel Service
Nie jesteśmy w owym względzie wyjątkiem.
Osoby po 60 roku życia, stają się coraz liczniejszą i – co niemniej ważne – atrakcyjniejszą grupą konsumentów, zwłaszcza dla banków. Dlaczego? To wymarzeni klienci: sumienni, obowiązkowi, odpowiedzialni.

Czy pragnąłbyś poznać bardziej wątek poruszony w tym artykule? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem (https://super-edu.pl/korepetycje/biologia/krakow) kolejne zajmujące informacje.

Dysponują stałymi zarobkami i bardzo często potrzebują dodatkowej gotówki na realizację elementarnych potrzeb, takich jak chociażby zakup medykamentów. Nieduża emerytura powoduje, bowiem iż niejednokrotnie nie starcza im do pierwszego. Właśnie dlatego spora część banków i instytucji finansowych przygotowała specjalne oferty skierowane do starszych odbiorców. kredyt (zobacz kredyt konsolidacyjny dla firm) dla seniora to jedna z nich. Warto spostrzec, że ciekawym rozwiązaniem, które obecnie staje się coraz bardziej popularne, jest również tak zwana renta dożywotnia, czyli dokładniej mówiąc comiesięczne świadczenie pieniężne otrzymywane z tytułu posiadania domu, mieszkania albo innej nieruchomości.

Przypomina ona nieco odwróconą hipotekę, lecz istnieje miedzy nimi jedna zasadnicza różnica. Decydując się na skorzystanie z renty, rezygnujemy z prawa własności z chwilą zawarcia umowy.