Najnowsze oferta instytucji bankowych to szansa dla ludzi samotnych i biedniejszych na godne życie

Jak informują analitycy w roku 2030 aż dwa miliony ludzi będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Te założenie mogą się sprawdzić jeżeli nadal będzie istniał w Polsce tak mały przyrost demograficzny.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com

To nie jedyne zmartwienie naszych rządzących. Polski system ubezpieczeń społecznych nie oferuje żadnych gwarancji na przyzwoite życie na emeryturze niemal nikomu. Emerytury, które już dziś wypłacane są emerytom okazują się być zatrważająco niskie. I nie ma co liczyć, że coś się poprawi. Na przeciw tym problemom wyszedł ustawodawca.

Kliknij ten link wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Na stronie zobaczysz interesujące wiadomości na ten temat, omówione w artykule.

W 2014 roku obowiązuje ustawa dotycząca odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa umożliwia posiadanie dodatkowych wpływów z tytułu posiadania nieruchomości, którą przekazujemy instytucjom bankowym. W zamian otrzymujemy dożywotnią rentę. Wprowadzone przepisy regulują całkowicie nowy instrument finansowy, jaki w UE i w USA cieszy się wielką popularnością zazwyczaj wśród osób starszych. Chcąc skorzystać z czegoś podobnego, jak odwrócona hipoteka kalkulator okaże się znakomitym narzędziem, aby dokładnie policzyć bilans zysków i strat. Trzeba dokładnie skupić uwagę na szeregu niebezpieczeństw z tym związanych. Najważniejszym problemem jest wartość nieruchomości. Powinna być on szacowna przez licencjonowanych rzeczoznawców i nie budzić żadnych obiekcji. Senior ma możliwość także poprosić o policzenie wartości nieruchomości przez eksperta zarekomendowanego przez najbliższych lub przyjaciół.

Na polskim rynku jest dużo banków oraz instytucji finansowych proponujących takie usługi finansowe. Należy jednak znaleźć oferenta ze wszech miar godnego polecenia.

Wiele pseudo banków i firm para bankowych żeruje na braku wiedzy osób w podeszłym wieku, zainteresowanych taką formą dodatkowego kapitału i proponuje im nie godne warunki dożywotniej renty.