Agent ubezpieczeniowy – płace, opinie i komentarze

Aby móc zostać agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są potrzebne żadne studia. Wynika to z faktu, iż nie ma rzeczowych uczelni dla osób, które śnią o takim fachu.

Ażeby móc wyprzedawać ubezpieczenia starczy odbyć bez problemu rozmowę kwalifikacyjną w dowolnej z agencji ubezpieczeniowych. Istotnym jest to, ażeby posiadać ukończoną przynajmniej szkołę średnią albo nawet studia – tego zwykle wymagają pracodawcy szukający agentów dla swej firmy. Ażeby móc pracować w owym fachu, należy odbyć szkolenia na agenta ubezpieczeniowego proponowane przez jednostkę ubezpieczeniową. Kształcą one z technik sprzedaży konkretnych produktów oraz postępowania z klientem.

Jeżeli poszukujesz zbliżonych informacji na prezentowany temat, to również rzuć okiem na pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Kandydat na agenta powinien prezentować się schludnie, elegancko, budzić ufność swą postawą, a również mówić jak też prezentować się w największym stopniu profesjonalnie. To klucz do powodzenia przedstawicieli ubezpieczeniowych.

szkolenia na agenta ubezpieczeniowego

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
Fach przedstawiciela ubezpieczeniowego polega generalnie mówiąc na sprzedaży pakietów polis wybranej firmy zaciekawionym jednostkom. Najczęściej jeżdżą oni na umówione przedtem telefonicznie spotkania do domu klienta po czym tam przedstawiają mu swoją propozycję w jak w największym stopniu pomyślnym świetle – . Agenci są upełnomocnieni przez jednostkę ubezpieczeniową do parafowania umów ze swymi klientami, jednak nie biorą oni od nich żadnych pieniędzy. W momencie parafowania przez klienta umowy, przedstawiciel przestaje się z nim kontaktować, a resztę obowiązków przejmuje firma ubezpieczeniowa – więcej o szkoleniach na agenta ubezpieczeniowego.

Zazwyczaj jako agenci pracują osoby młode, dyspozycyjne, często z własnym autem. Bywa, iż jest to ich pierwsza bądź jedna z pierwszych robota. Dzięki temu zdobywają oni doświadczenie w pracy z petentami.

Spodobał Ci się zaprezentowany post? Jeśli tak, zgłąb użyteczne informacje, jakie z zaangażowaniem omówiliśmy w najnowszym artykule.

Wymagana jest także niekaralność, a często również założenie jednoosobowej działalności gospodarczej .

Agent zarabia na ogół prowizyjnie, czyli odbiera pewien procent od kwoty ubezpieczenia, którą co miesiąc wpłaca jego petent. Ażeby znaleźć taką pracę napisz w wyszukiwarkę praca ubezpieczenia.