Transakcja kupna lub sprzedaży mieszkania ? – jak nie dać się oszukać?

Kupno lokalu na rynku wtórnym wiąże się z wieloma formalnościami. Trzeba wszystkich spraw dokładnie przypilnować, ponieważ jeden niewielki błąd okazać się może w późniejszym okresie bardzo kosztowny. Oczywiście zakup mieszkania należy rozpocząć od jego wyszukania.

Read More

Jakim sposobem dobrze zagospodarować wolną działkę?

Duża część z nas doskonale wie, że rynek nieruchomości, jest jedną z dyscyplin naszego życia, jaka rozwija się niezmiernie dynamicznie. W pospolitym przekonaniu przyjęło się wręcz mniemanie, że inwestycje w grunty stanowią optymalną decyzję, jeżeli pragniemy w przyszłości powiększyć nasz kapitał pieniężny. W związku z taką sytuacją wykonujemy tym samym wszelkie wysiłki, aby stać się właścicielami wielkich gruntów, dzięki którym możemy bez problemu zainwestować nasze zasoby pieniężne.

Read More

Jak znaleźć firmę rozbiórkową?

Bywają momenty, gdy restaurowanie zaniedbanego budynku jest kompletnie bezcelowe. Odnawianie może zagarnąć znaczne sumy środków i trwać przez wiele lat, zatem najlepszym rozwiązaniem staja się roboty rozbiórkowe. Gdy nieruchomość zostanie zniszczona, można rozpocząć budowę całkowicie nowego domostwa. Sporym ułatwieniem może być fakt, że podstawy dawnej konstrukcji mogą z powodzeniem służyć jako fundamenty nowego domostwa. Warto jednak pamiętać o tym, że orzeczenie o możliwości zrobienia takiego przedsięwzięcia może wydać wyłącznie zawodowy architekt.

Read More

Na co wypada zwrócić uwagę podczas kupowania nieruchomości? Podpowiadamy jakie wytyczne powinno spełniać mieszkanie o dobrym standardzie.

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości gwarantuje mnóstwo rozwiązań, poprzez co każda osoba jest w stanie nabyć mieszkanie które spełni wszelkie standardy. Decydując się na kupno domu trzeba szczególnie zwrócić uwagę na to, czy jego cena w rzeczywistości jest adekwatna do standardu danej nieruchomości. Osoby, które nie mogą szczegółowo ocenić wartości mienia powinny skorzystać z profesjonalnej wyceny nieruchomości.

Read More