Rozliczenie PIT 2016 – jaką technikę rozliczenia należałoby wybrać?

Teraz PIT zdołamy rozliczać na dwa sposoby. Początkowym z nich jest rozliczenie PIT standardowo, inaczej na formularzu papierowym, a drugą przez Internet. Zarówno pierwsza jak również druga forma rozliczeń ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Jednakże nie da się ukryć, iż dzisiaj rozliczenia online stają się coraz popularniejsze. Rozliczenie PIT przez Internet wiąże się z wieloma korzyściami oraz zaletami. Zapewne każdy z nas wie, jak na przykład wyglądają rozliczenia tradycyjne, a co warto wiedzieć na temat rozliczeń internetowych?

Read More

W który wariant samodzielnie wypełnić oświadczenie podatkowe do US?

Wykażmy się dodatkową intropatią. Choć pomagać innym osobom możemy i powinniśmy przez cały rok, to możliwość przekazania 1 procentu ze zwrotu zapłaconej przedpłaty ze swego opodatkowania mamy wyłącznie raz w roku.
Z jakiego powodu zamierzalibyśmy nie skorzystać z takiej formy pomocy? Przecież nawet z pewnością nie poczujemy ubytku sumy, jaką w taki sposób przekazalibyśmy tym w większym stopniu w potrzebie.

Read More

Wysyłanie deklaracji podatkowej online

Kolejki w Urzędach Skarbowych w czasie rozliczeń podatków to już przeszłość. Z każdym rokiem przybywa osób, które rozliczają swoje podatki z Urzędem Skarbowym online. Każdy, kto raz spróbował to zrobić wie jaka to oszczędność czasu.
Współczesne Aplikacje mają klarowną i czytelną instrukcję obsługi i wiele uproszczeń, jakie sprawiają, że rozliczenie pitu online jest faktycznie proste.

Read More

Czy zaznaczymy, że pit online mamy szansę wypisać?

Obecność komputerów w naszym życiu powodowała, że sporo spraw możemy robić szybciej, dużo pism mamy szansę wysłać za pomocą poczty elektronicznej, zamiast jechać do urzędów i oczekiwać w kolejkach. Co więcej, to właśnie dzięki komputerowym programom większość tych dokumentów możemy sami wypisać, ponieważ w razie zrobienia jakiegoś błędu komputer od razu nas o tym poinformuje.

Read More

Zmora większości zakładających firmę – jak radzić sobie z dokumentami, które należy koniecznie uzupełnić

Obecnie biurokracja w Polsce ciągle się rozrasta, nie jest to jednak pozytywna sprawa, ponieważ jej rozmiar doprowadza do zawrotu głowy. Każdego dnia mamy do czynienia z biurokracją, która, można z całą pewnością powiedzieć, staje się wszechobecna. Wielu ma wrażenie, iż została ona stworzona nie po to,aby nam pomóc, lecz po to aby nas wykończyć. Zdanie to poprze z pewnością wiele osób, szczególnie tych, którzy planują założyć swoją własną działalność. Droga to założenia własnej firmy to droga przez piekło. Ilość spraw, które należy załatwić, powiększa się zamiast maleć, a panie w sławnych okienkach w większości nie są pomocne, wręcz przeciwnie, na sam ich widok napływa nam do głowy tylko jedna myśl – uciekać i to jak najdalej.

Read More