Renta do końca życia – kiedy jest to odpowiednie rozwiązanie?

W ostatnich latach znacznie znaczniejsza popularnością cieszą się kredyty, które mnóstwa osób określa jako odwrócona hipoteka. Czym zarówno rzeczywiście będzie ten sposób szybkiego pozyskania pieniędzy? Dla jakich ludzi będzie on przeznaczony a kiedy korzystniej unikać tego obrotu sprawy? Dlaczego nie ciągle należy korzystać z możliwości zorganizowania sobie dodatkowego dochodu, jak potrafi mieć to dla nas poważne konsekwencje?

Read More

Jakiego rodzaju restrykcje mogą obowiązywać zatrudniającego przy zastosowaniu tzw. zwolnień grupowych?

Czy wiesz, że nie dowolna firma mogłaby w dowolny sposób pożegnać się ze swoimi członkami personelu? Rozwiązanie umowy o pracę można wykonać na kilka wariantów. Przykładowo, aby przełożony mógł jednorazowo zwolnić większą ilość pracowników, musi być ich przynajmniej dwudziestu.
Pracownicy, jacy na własnej skórze dowiedzieli się co to są w rzeczywistości zwolnienia grupowe wiedza, że mają prawo dokonać rejestracji w Urzędzie pracy, ponieważ należy się im zasiłek dla bezrobotnych.

Read More

Otwarcie sklepu internetowego nie różni się bardzo od otwierania dowolnego innego biznesu. Początkowo ogrom rzeczy o których należy pamiętać może przerazić.

Otwarcie sklepu internetowego nie różni się znacząco od otwierania dowolnego innego biznesu. Na początku ilość rzeczy o których należy pamiętać może przerazić, jednak sekret polega na tym, aby rozbić je na poszczególne części możliwe do wykonania.

Read More

W jakiej sytuacji i dlaczego pożyczka mogłaby okazać się dla mnóstwa ludzi bardzo mile widzianym rozwiązaniem?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są tak zwane „chwilówki”. Są to krótkookresowe kredyty, które – przynajmniej w swym założeniu – mają pomóc ludziom w płaceniu jakichś nagłych oraz nieprzewidzianych należności.
Wszakże należałoby uważać, gdyż jest bardzo wiele spółek udzielających pożyczek, jakie chociaż niezwykle chętnie udzielają tego typu pomocy, ale taka pożyczka jest często niezwykle wysoko oprocentowana.

Read More